Jul 1, 2013

Janusz Korwin-Mikke na żywo


Janusz Korwin Mikke na żywo - w każdy poniedziałek od 14.15 do 15.00 Telefon do studia: +48 22 60 77 557

Kategoria: Janusz Korwin-Mikke na żywo
Napisał: edytor

.

Moje: JKM0624
podcast2_nazwa_pliku_mp3: JKM0701_128.mp3
podcast3_nazwa_pliku_mp3: JKM0708.mp3
podcast5_nazwa_pliku_mp3: JKM0805_128.mp3
Co sądzą o polakach na obczyźnie?

 Według danych GUSu, za granicami Polski przebywa około 2mln 320tys naszych rodaków. Co o nich sądzą ich sąsiedzi w nowym domu? Przekonajcie się w video poniżej! Dla nieznających angielskiego, są też napisy!

Kolorowe południe - Relacja z RPA

 Emilia Pluskota, od niedawna związana z naszą rozgłośnią w roli prowadzącej i autorki audycji Kultura Nie Tylko Osobista odbyła niesamowitą podróż na południowe wybrzeże Afryki! Poniżej znajdziecie fragment z Jej relacji oraz odnośnik do pełnej wersji ;-)

Cały artykuł znajdziecie TUTAJ

"Kolejny punkt na naszej mapie to Simon’s Town słynące z niewielkiej plaży pokrytej... pingwinami. Skąd pingwiny w Afryce? Nie mam pojęcia. Są to pingwiny przylądkowe i zamieszkują wybrzeże od Namibii aż do Mozambiku, tylko tutaj można je zobaczyć. Zobaczmy zatem!

Wstęp dla jednej osoby to 65ZAR. Droga na plażę prowadzi przez molo, już dookoła niego możemy dostrzec wylegujące się okazy. Jeśli chcieliście pogłaskać pingwinka lub zrobić sobie z nim zdjęcie: nie ma takiej opcji. Trasa naszego zasięgu kończy się wraz z barierką molo, które usytuowane jest ponad plażą. W internecie zobaczycie pewnie mnóstwo zdjęć zadowolonych turystów i selfie ze zwierzakami ale musicie wiedzieć, że takie zabawy są tutaj zabronione, nie ma żadnego wstępu na plażę. Jak wiadomo, chodzi o dobro dzikich zwierząt więc nie łamcie tych przepisów Emotikon smile. Jako miłośniczka pokracznych i niezgrabnych istot muszę powiedzieć, że w pingwinach się zakochałam i wzdychałam na ich widok do samego końca. Wyjście z wody zadaje im dużo trudu dlatego wyglądają jak małe dzieci siłujące się z falami. Większość z nich grzeje się na słońcu, zakopana nieco w piachu, ze swoim kochankiem u boku. Zwiedzających jest bardzo dużo, co znacznie utrudnia obserwowanie tych maleństw przez dwie godziny dlatego zmuszeni jesteśmy wracać do samochodu. Nawiasem wspomnę, że właśnie w tym miejscu spotkaliśmy jedynych Polaków podczas całej swojej podróży po RPA."

 
zobacz więcej
  • 07.10 Moto Live! - felieton motoryzacyjny Bartka Olszewskiego - premiera
  • 09.00 Historia Rocka - aud. autorska Mikołaja Stężyckiego- Wojtasiaka (powtórka)
  • 10.10 Moto Live! - felieton motoryzacyjny Bartka Olszewskiego
  • 14.10 Moto Live! - felieton motoryzacyjny Bartka Olszewskiego
  • 18.00 Cztery Łapy - aud. autorska Doroty Szulc-Wojtasik
  • 20.00 Czas Na Rozmowę - magazyn o zdrowiu
  • 21.00 Dookoła Rock n Rolla- aud. autorska Tomasza Tracza